De voorbije Krokusvakantie was met het mooie weer een echte voltreffer voor de toeristische sector aan de Vlaamse kust. Er waren 850.000 overnachtingen met goeie bezettingen in de hotels en 750.000 dagjesmensen. Het laatste weekend was het drukste. Er zat zelfs veel volk op het strand.
IJsjesverkopers en gocar-uitbaters hoor je ook niet klagen na de voorbije Krokusvakantie. Het weer leek meer op dat van de Paasvakantie. Velen werden gepakt in snelheid en moesten nog vlug hun terrassen opzetten of extra personeel zoeken.
Ook in Brugge is het een drukke vakantie geweest. De Krokusvakantie voor Vlamingen en Walen viel dit jaar samen. Er kwamen uit heel wat toeristen uit onze buurlanden, voornamelijk Nederlanders en Duitsers.
Vandaag startten de werken aan de Herdersbrug in Dudzele. De betonrot in de brugkelder zal aangepakt worden. De werken zullen duren tot 27 april. Het verkeer zal er omgeleid worden. Ook vandaag startten de werken voor de herinrichting van het kruispunt van de Julius Delaplacestraat met de Blauwkasteelweg in Sint-Kruis Brugge. Het kruispunt wordt eenvoudiger gemaakt.
Jong Male VV moest in eerste provinciale drie punten pakken en dat hebben ze ook gedaan. Ze gingen met 0-5 cijfers winnen op Bredene. Nu zondag moeten ze thuis spelen tegen Varsenare. Jong Male staat twaalfde in het klassement van Eerste Provinciale van het voetbal.
Komend weekend zijn er spoorwerken gepland tussen Brugge en Lichtervelde. De werken worden nu al aangekondigd in beide stations. Er zullen vervangbussen rijden.
In Brugge waren er het voorbije weekend twee grote events met het chocoladefestival van Choc in Bruges en het gamefestival Playtime dat om de twee jaar gehouden wordt. Het chocoladefestival in de Stadshallen in Brugge lokte zevenduizend bezoekers in twee dagen.
Er was zaterdag bijzonder veel volk voor de carnavalsstoet in Zeebrugge waar vrijdag nog de jeugdprinsen verkozen werden. Er waren 22 groepen en wagens dit jaar. Het waren de Lekkerbekken uit Zwankendamme die de stoet gewonnen hebben. Ook in Torhout hebben zij zondag de carnavalsstoet gewonnen met hun wagen ‘De Bizonindiaantjes’. Komend weekend is er carnaval in Brugge en in Veldegem.
De Brugse Karnavalraad is klaar met de voorbereidingen voor de carnavalsstoet van komende zaterdag. Ze verwachten net geen 30 wagens en groepen. De stoet wordt gevormd aan het Bargeplein bij de hoge Katelijnebrug. Er zijn wagens bij tot 35 meter lang en groepen tot 100 carnavalisten. Brugge mag nogal wat winnaars van andere stoeten verwelkomen, volgende zaterdag.
Het Huisje van Majutte in Blankenberge heeft nieuwe uitbaters. Zij gaan van start bij de komende Paasvakantie. Het voorbije weekend namen de huidige uitbaters afscheid na tien jaar. Ze hadden een vast cliënteel in hun museumherberg in een oud vissershuisje.
En na de zware brand in de horecazaak Living Room aan de grens in Westkapelle kondigen de uitbaters hun herstart aan in de Zoutelaan in Knokke. Ze zullen de zaak Lebeau verder zetten. Eind maart willen ze de deuren kunnen openen.