Net als bij een grote wielerwedstrijd warmt Stad Brugge jong en oud op met een opvallende fietskaravaan. Die trekt richting de Brugse deelgemeenten op woensdagen 12, 19, 26 maart, 2 april en houdt op zaterdag 29 maart halt in het Astridpark waar ook de Ronde van Vlaanderen voor kinderen plaatsvindt. De karavaan omvat een uitdagend fietsparcours voor kinderen, gekke fietsen, een creatieve uitdaging en er is ook animatie, een hapje en drankje voorzien. De Rondekaravaan is een echt familie-event.
De Stad zet hiervoor het uitdagende ‘Kids On Wheelz’ parcours van Cycling Vlaanderen in. Het parcours omvat pumptracks, hellingen, een drietal kasseistroken, een bochtenparcours … Kom zelf met de fiets om het parcours uit te testen. De gekke fietsen zijn niet voor op het parcours, maar er is heel wat ruimte voorzien om een leuke rit te maken. Kinderen kunnen bovendien hun eigen wieler T-shirt inkleuren en pimpen. Het ontwerp is van de hand van Wietse, de Brugse muurkunstenaar die twee jaar geleden een gevel in Assebroek in wielerthema stak. Hij stelde graag zijn ontwerp voor de muur ter beschikking. Acteur Wouter Verdeghem warmt de deelnemers op en zorgt voor enkele ludieke insteken.
Schepen van sport Olivier Strubbe: “Je vindt de karavaan telkens op woensdag in de deelgemeentes. In de voormiddag komen de scholen aan bod. Zij werden uitgenodigd via mail en konden zich inschrijven in aanloop naar het evenement. Acht scholen gingen op het aanbod in, goed voor zowat 250 leerlingen. In de namiddag is iedereen welkom.”
“Vandaag houdt de karavaan voor het eerst halt in Sint-Pieters. Daarna trekken we richting Sint-Andries, Sint-Jozef en Dudzele. Op 29 maart sluiten we aan bij De Ronde van Vlaanderen voor kinderen in het Astridpark en breiden we de karavaan nog wat uit met onder meer een wieler-dj en wielercafé in Villa Bota. We sluiten ook aan op het festival ‘Op Koers’ van de Provincie West-Vlaanderen. Verwacht je die dag aan een waaier van leuke fietsactiviteiten op verschillende pleinen in de binnenstad. We nodigen iedereen uit om 17.00 uur voor een kleurrijke fietsoptocht voor jong en oud onder leiding van Wim Opbrouck, curator van het festival ‘Op Koers’. Samen met hem kun je in peloton onder de startboog van de Ronde rijden die er dan al zal staan. Een unieke ervaring! Afsluiten doen we op de Markt met een grote fietsbelserenade omstreeks 17.30 uur.”
“Ter promotie van de Rondekaravaan ontwikkelden we enkele opvallende beelden van onze Brugse fietsers. De stadsfotograaf bracht een gezin met bakfiets, enkele jonge mama’s met fietsende kinderen, twee jonge wielrenners én twee iets minder jonge, maar niet minder dynamische Bruggelingen in beeld om aan te geven dat iedereen in Brugge welkom is om met ons Rondeprogramma mee te fietsen. Het programma ‘Brugge maakt de Ronde’ is veelzijdig en polyvalent, net als onze vele Bruggelingen op de fiets. Ik wil de figuranten van harte bedanken voor hun medewerking aan deze campagne. Aan de Bruggelingen: laat je inspireren en spring ook die fiets op! Het is een snelle, gezonde en duurzame manier van verplaatsen!”
Praktisch
De Rondekaravaan houdt halt op de volgende locaties.
Iedereen welkom van 13.00 tot 16.00 uur.
Scholen kregen een bericht om in de voormiddag deel te nemen.
- Woensdag 12 maart – Sint-Pieters – Tempelhof
– Woensdag 19 maart – Sint-Andries – Speelplein Wijk Hermitage
– Woensdag 26 maart – Sint-Jozef – Ghandiplein
– Woensdag 29 maart – Binnenstad Brugge – Astridpark
– Woensdag 2 april – Dudzele – Sportpark De Polder
Foto: Persdienst Stad Brugge